Budovy ve Springfieldu

Spolek Kameníků

24. února 2009 v 21:08 | Katka

O spolku

Kamenící byli první osadníci a rozléhají se po celém světě a v každém městě mají svou lóži, kde se tajně scházejí. Proto, aby jsi mohl patřit do spolku Kameníků musíš buď: Být syn Kameníka nebo zachránit Kameníkovi život. Poté musíš projít následujícími zkouškami: několikanásobným pádem, rituálem přechod pouště, nehybné oko, venušin pád, pléskání oteklého zadku (pádli). Pak dostaneš své číslo a vůdce lóže ma vždy číslo 1 (To znamená, menší číslo je vždy nad větším. např.: č.15 je nad č.28). Všichni členové spolku mají i určité výhody oproti ostatním, např.: Lepší místa k parkování, kolečkové brusle, aby mohli od parkoviště dojet až ke vchodu, krásné červené vybrační křesla s jejich jmény, prsten, kterým si berou zdarma jídlo z automatů, tunel pro projetí, když jsou zácpi, nálepka na auto pro parkování zdarma, nálepka před lapiduchy, aby tě neokradli, správné číslo na policii 912. Kameníci jsou takto oblečení a mají: kamenické spodky, kamenický hábit, kamenickou čepici (mají ji pouze vůdcové lóží), viz. obrázek


Legenda

Legenda praví, že jednoho dne přijde vyvolený, který bude vládnout všem Kameníkům: Homer znesvětil svatý pergamen Kameníků a byl za to náležitě potrestán. Potom se úkázalo, podle jeho mateřského znaménka, že on je ten vyvolený a začal vládnout. Všichni ho nechávali vyhrávat ve hrách a měl se sladce, když mu jednoho dne řekla Líza, že sláva je pomíjivá. Homer tedy začal se svým spolkem pomáhat lidem, ale to se členům nelíbilo. Tak si založili vlastní spolek se jménem "Houmři ne!". Homer tedy velel ve své lóži opicím a málem se z toho scvoknul, když mu řekla Marge, že patří do jednoho skvělého spolku jménem: "Simpsonovic rodina".

zdroj www.simpsonoviny.own.cz

Springfieldská základní škola

14. listopadu 2008 v 19:57 | katka a thesimpsons.cz

Klasická americká základní škola leží mimo hustou zástavbu Springfieldu a díky tomu v jejím okolí není příliš silný provoz a budova je řešená spíše do větší rozlohy než do více pater. Škola má své vlastní hřiště i zahradu pro studenty. Ke škole navíc náleží rozsáhlý pozemek, který Bart zničil jakousi chemikálií. Na školním pozemku je také domek školníka.
Školní budova má spoustu tříd (přesný počet není znám), tělocvičnu, jídelnu, ředitelnu a místnosti typu pracovna školní sestry, nebo sklepní kóje, kde ředitel Skinner schovává problémové žáky při návštěvě inpektora Chalmrse.
Zajímavostí je, že Springfield má více základních škol. Západní a Východní základní škola byly stavěné dle jednoho plánu a vypadají zvenku i zevnitř totožně.
Budova je terčem Bártových útoků. Ve skutečnosti zatím znehodnocuje některé zdi, pozemek apod. Ve svých představách a speciálních dílech končí zničená.

Springfieldská Radnice

28. října 2008 v 12:32 | katka a thesimpsons.cz

Pracovna starosty a několika dalších úředníků. Homer Simpson se zde objevuje když pracoval jako starostův bodyguard. Radnice je situována do centra Springfieldu. V přímém okolí je knihovna pro veřejnost, soud, pošta a před radnicí je bronzová socha zakladatele Springfieldu.
Radnice slouží také ke schůzování občanů při rozhodování o budoucnosti města.
V prostorách radnice se podle všeho také nachází nový krytý bazén, který si nechal za peníze spoluobčanů vybudovat starosta Quimby.

Kostel

18. října 2008 v 10:37 | katka a thesimpsons.cz

Ve Springfieldu je kostelů několik. Respektive pro každé náboženství se zde něco najde.Rodinka Simpsonových a i většina obyvatel města však navštěvují křesťanský kostel, který vede reverend Lovejoy .
Kostel byl i zničen a znovu obnoven ve stylu marketingu C.M.Burnse.
Typicky strohý, protestantský styl interiéru toho moc nenabídne. Pár desítek lavic, varhany a kazatelský pultík. Okna kostela jsou zdobené barevným sklem vyobrazující svaté.

Nemocnice

17. října 2008 v 17:14 | katka a thesimpsons.cz
Nemocnice je budova ve tvaru krychle. V seriálu se její prostory moc nevyskytují a tak nevíme jestli jsou oddělení stejné jako ve skutečném špitále (klinická biochemie, mikrobiologie, JIP, ORL,…).
V přední části nemocnice je příjezd pro sanitky a příjem pacientů. Podle všeho nemocnice má pouze jednu budovu a nejde tedy o areál, jak jsme zvyklí v našich končinách.

Bar U Vočka

29. září 2008 v 18:31 | katka
Nejde o žádný architektonický skvost. Klasický krabicovitý tvar, jak je v USA zvykem, však plně vyhovuje účelům. Interiér je značně tmavý. Přestože putyka byla několikrát předělána (na futuristický bar nebo na rodinný restaurant), několikrát i vyhořela, vždy skončila v původním provedení. Uvnitř hospody se nachází několik stolů, ale většina štamgastů stejně posedává přímo na baru.
V zadní části baru se nachází toalety. Na pánských po ránu nalezneme Barneyho, na dámských má Vočko svou kancelář, protože do hospody moc dam nechodí. Kromě toalet je v zadní části budovy sklad. Slouží k uskladnění sudů s pivem nebo také k nelegálním kšeftům samotného Vočka (pašovaní medvědů panda nebo ruská ruleta japonské mafie).
Podle všeho má budova i své sklepení, kde se nachází jakýsi člověk, vězněný Vočkem.

Panství pana Burnse

28. září 2008 v 19:29 | katka a thesimpsons.cz

Obří vila springfieldského multimilionáře se nachází v bohatší, západní čtvrti za mostem. K domu samotnému vede cesta od vstupní brány. Pan Burns si nepřeje být rušen a to nikdy a nikým. Proto je na pozemku zapojen systém CCTV kamer a sledovací zařízení. V případě nutnosti lze vypustit zlé psy, které mají kotec kdesi v okraji budovy. Pozemek, hlavně pak zahrady jsou neustále upravovány zahradníky a i když pan Burns není zrovna procházkový typ, trávníky na pozemku jsou stále posekané a lidské šachy v zahradách neustále rozehrané.
Budova samotná má bezpočet pokojů. Vše v miliardářském stylu (drahé koberce na zdech, vysoká empírová okna,…). Vila obsahuje kromě jiného i laboratoře pro ďábelské pokusy pana Burnse, ložnici s instalovaným zpopelňováním postele místo stlaní, ale také sledovací místnost kde se najde televize zobrazující životy obyvatelů Springfieldu.
Zvláštností je, že standardně by taková budova měla mít i pokoj pro komorníka. C.M. Burns žádného nemá a Smithers bydlí ve svém bytě ve Springfieldu. Na pozemku panství se také nachází rodinná krypta dynastie Burnsů.

Jaderná Elektrárna

28. září 2008 v 13:36 | katka a thesimpsons.cz

Elektrárna je součástí Springfieldu odnepaměti. Dodává elektřinu celému městu také zaměstnává pár set zaměstnanců. Stav budov není zrovna excelentní, ale k explozi reaktoru zatím nedošlo. Oproti klasickým jaderným elektrárnám má ta ve Springfieldu pár zvláštností. Například pracovna pana Burnse je ve stylu jeho sídla. Kancelář je vybavena obřím oknem, pracovním stolem a k dispozici je i pár "vychytávek" typu propadlo před stolem, kde stává žadatel o vyšší plat nebo kilové závaží ve stropě. Netradiční také je umístění výtahu v komínech (chladících věžích).
Kapající plutonium z potrubí, dva reaktory a to vše pod kontrolou Homera Simpsona v sektoru 7G, pracoviště šéfa bezpečnosti. Ačkoliv elektrárna nemá zrovna zastaralé vybavení, občas se stane, že se jeden ze dvou reaktorů lehce přehřeje.
V areálu elektrárny je také velká jídelna pro zaměstnance. Zde za zmínku stojí pouze otáčející se tácek na dezerty, který pohání trestaný zaměstnanec v suterénu budovy. Elektrárna není příliš hlídaná. Najdeme u vjezdu vrátnici se závorou a kolem areálu obyčejný plot. Díky spořivosti pana Burnse má elektrárna několik nevýhod jako např. pouze nakreslené nouzové východy nebo falešné olovo ve zdech.

Dům Flandersových

28. září 2008 v 9:30 | katka

Není známo kterak Flandersovic rodina k tomuto stavení přišla. Je obdobně situován jako dům Simpsonových, avšak v podstatně lepším stavu. I sídlo Neda Flanderse si užilo své. Byl také jednou zničen při hurikánu a následně narychlo postaven obyvateli Springfieldu. V jednom čarodějnickém díle naopak předělán na božský zámek sahající ke hvězdám.Nebo dokonce u něj bydleli dvě dívky,které se natáčeli na web kameru a odhalovali svoji sexualitu.V dílu Homer kacířem,hořel Simpsonovým dům,ale Nedovi nehořel protože ho zachránila ruka Boží.
Přesné rozložení pokojů u Flandersových není zřejmé. Interiér je však tzv. "pánbíčkářském duchu".

Dům Simpsonových

4. června 2008 v 20:25 | katka
Na Evergreen Terrace nebydleli Simpsonovi odnepaměti. Přestěhovali se sem z jakéhosi springfieldského sídliště. Dům byl pro rodinu ideální svou velikostí i polohou mimo rušné ulice. Za dobu pobytu zde Simpsonovi zažili už opravdu hodně. Dům se rozpadal, třásl vinou přistávajících letadel, nakláněl kvůli špatným základům, bylo za ním postaveno torzo Matlockovi dálnice za vlády Leváka Boba a v The Simpsons Movie byl dokonce úplně zničen.
Dvougenerační, jednopatrový domek oranžovo-růžové barvy s připojenou garáží pro 2 auta a sloním klepadlem na vstupních dveřích nelze přehlédnout. K domu náleží zahrada, která je spíše travnatá. Simpsonovi nejsou zrovna pěstitelé zeleniny. V přízemí je krom kuchyně, kumbálu, vstupu do sklepa také obývací pokoj s krbem, který nesmí chybět v žádné americké rodině. Kuchyně je situována s výhledem do zahrady. Za zmínku zde stojí závěsy s kukuřicí. První patro jsou pak především dětské pokoje, další koupelna a manželská ložnice Homera a Marge. Vstup na půdu je z chodby v prvním patře.
Připojená garáž s kapacitou dvou aut funguje také jako dílna. Uvnitř, podle znělky, parkuje jenom Marge. Ve sklepě domu je sušička s pračkou, kotel na vodu a další pong na kterém Homer občas vyrábí své vynálezy nebo poličku na kořenky.
 
 

Reklama