Popisy Epizod

Smutná Líza

18. července 2012 v 16:50 | Katka
Jedno ráno se Líza vzbudí a cítí se mizerně. Ve škole se dostane do problému se svým učitelem hudby za improvizaci. Její učitelka tělocviku pošle rodičům vzkaz, že Líza odmítá hrát vybíjenou, protože je smutná. Homer a Bart hrají video hru - box. Bárt všechny utkání vyhrává. Homer a Marge se Lízu snaží povzbudit, ale nedaří se jim to.Ve svém pokoji uslyší Líza hudbu, která vychází zvenčí. Líza následuje hudbu a setká se s Murphym Krvavou dásní. Saxofonistou hrající blues. Murphy Krvavá dáseň ji naučí jak vyjádřit sama sebe prostřednictvím písně. Homer se vydá do herny, aby ho někdo naučil jak vyhrát. Líza s celou rodinou navštíví Murphyho Krvavou dáseň v klubu Jazzová díra, kde hraje píseň, kterou s Lízou složili.

Bart generálem aneb kdopak by se Nelsona bál

18. září 2011 v 12:38 | Katka
V této epizodě se Bárt Simpson střetává s protivníkem Nelsonem. Nelíbí se mu jak ho Nelson a jeho banda šikanuje. Proto Bart shromáždí další děti ze školy, které jsou Nelsonem také šikanovány a udělá z nich armádu. Po nějaké době trénování a pochodování, a také sesbírání stovky vodních balónků zaútočí. Po bitvě Nelson s bandou kapituluje a sepíše se mírová smlouva, která uznává Bártovo právo na existenci.
Bárt se zaměřuje na diváky a říká jim, že válka není atraktivní ani zábavná s výjimkou Revolutionary War, World War II a Star Wars.

Taková nenormální rodinka

16. září 2011 v 22:36 | Katka
"Taková nenormální rodinka" ("There's No Disgrace Like Home" ) je čtvrtá epizoda první série The Simpsons . Poprvé se vysílal na Foxu ve Spojených státech 28. ledna 1990. V této epizodě, se Homer stydí za svou rodinu, kvůli katastrofickému firemnímu pikniku a zapíše je na terapii. Terapeut se snaží jejich problémy řešit, ale nakonec to vzdá a zaplatí jim náklady za jejich léčbu. Epizoda je inspirována Komedií Laurel a Hardy a jsou zde kulturní odkazy na filmy jako Občan Kane a Freaks, stejně jako televizní seriál Batman. Kritici poznamenali, že postavy se chovali jinak, než v dalších sériích.

Homerova Odysea

17. listopadu 2008 v 9:08 | katka
Bartova třída jede na výlet do Springfieldské jaderné elektrárny, kde mezitím Homer zaviní

havárii, za což je pro opakované porušování bezpečnostních předpisů vyhozen. Po neúspěšných pokusech o získání nové práce se Homer rozhodne pro sebevraždu, ale je zachráněn ostatními členy rodiny, kteří jsou přitom málem sraženi projíždějícím automobilem.
To Homera rozčílí natolik, že umístí na místo incidentu značku Stop a následně začne osazovat i jiné, často nesmyslné značky (např. Pozor, značka). Péče o bezpečnost dopravy ho však brzy omrzí a pokusí se přimět obyvatele Springfieldu, aby bojovali za uzavření jaderné elektrárny.

Malý genius

7. listopadu 2008 v 16:57 | katka
Bart píše písemku z matematiky,ale nic neumí tak vezme písemku Martinu Princemu a přepíše jeho jméno za svoje.Homer a Marge jsou pozváni za ředitelem Skinnerem,který jim oznámí překvapivou zprávu,Bart je vysoce inteligentní a půjde do školy pro nadané děti.Pro Bárta začínají doma zlaté časy,ale ve škole nazapadne.Nakonec musí přiznat že podváděl.

Vánoce u Simpsonových -popis

26. října 2008 v 13:42 | katka
Vánoce u Simpsonových

Čas Vánoc se blíží. Bart s Lízou píší dopisy Santovi, Homer a Ned soupeří ve výzdobě domů a Marge - k nelibosti jejího manžela - zavolají Patty a Selmu s nabídkou, že se na Štědrý večer zastaví.Jenže to brzy skončí Pan Burns nevyplatí zaměstnancům premie.
Marge má sice úspory,ale ty všechny půjdou na odstranění tetování,které si nechal udělat Bart.Marge neví že Homer nedostal prémie.Aby se to nikdo nedozvěděl tak půjde pracovat jako Santa Claus v obchodním centru.Bart si bude chtít udělat srandu a všem ukázat že to není Santa Claus a sundá Homerovi vousy. Bart zjistí že to je Homer a tak musí s pravdou ven a řekne mu jak se věci mají.Bart přemluví Homera,aby si šel vsadit na stadion.Barney poradí Homerovi atˇ vsadí na psa Spasitele.Ke vší smůle Homer vsadil celou výplatu a Spasitel prohrál.Homer s Bartem jdou na parkoviště a uvidí majitele Spasitele jak ho odhání.Ten skočí přímo do náručí Homera a přes naléhání Barta si ho nechají.Pak přijdou domů a Homer řekne jak se věci mají,ale Marge je to jedno,protože vidí že Spasitel je nejhezčí dárek.
 
 

Reklama